איך עושים קידום אורגני בגוגל

 

כשאנחנו מעלים אתר חדש לרשת, אין זה מספיק, שנספר עליו לחברים ובני משפחה או שנפיץ את הקישור שלו בפייסבוק, בשביל שהוא יזכה בחשיפה בגוגל. בשביל שהוא ימשוך אליו גולשים, אנחנו צריכים לעשות לו קידום אורגני.

כבר בשלב בניית האתר אנחנו צריכים ליצור מאפיינים שיאפשרו לנו לקדם אותו וברגע שאנחנו מעלים אותו לאוויר, עלינו להתחיל בתהליך של קידום אגרסיבי על מנת שהוא יעלה בדירוג במנוע החיפוש של גוגל ועם הזמן יזכה לחשיפה גדולה של גולשים. לשם כך עלינו להבין איך עושים קידום אורגני בגוגל.

לפני שנסביר בקצרה על התהליך, חשוב להדגיש שתי נקודות, הראשונה, כמו שציינו, אתר אינטרנט חייב להיבנות בצורה כזו שיהיה ניתן לעשות לו קידום בצורה נכונה. אחרת אנחנו נמצא את עצמנו בבעיה ונצטרך לעבוד בתנאים לא טובים או לשנות את המבנה שלו אחרי שכבר סיימנו לבנות אותו.

הנקודה השנייה שצריך לקחת בחשבון היא, מדובר על תהליך ארוך, ממושך, שלא נפסק בשום שלב. לכן עלינו להיות מוכנים לריצת מרתון ולא לספרינט בכל הקשור לקידום אורגני.

אז איך עושים קידום אורגני בגוגל?

שלב ראשון, יוצרים היררכיה של עמודים, כך שהעמודים אותם אנחנו מבקשים לקדם, יהיו ראשיים ואליהם אנחנו נפנה את מרבית המשאבים, גם באתר וגם במסגרת הקידום.

שלב שני, עלינו ליצור מעטפת רחבה של תוכן רלוונטי ומעודכן, מעטפת שתעזור לקדם את האתר. אנחנו נשתמש בה בתוך האתר וכן מחוץ לאתר. במסגרת בלוגים, אתרי מאמרים, החלפת מאמרים עם אתרים אחרים ועוד.

שלב שלישי, עלינו ליצור בתוך האתר מערכת קישורים פנימיים שיקשרו בין עמוד לעמוד על פי היררכית העמודים, וכן מערכת קישורים חיצונית, כזו שתקשר את האתר לאתרים אחרים, דרך שיתופי פעולה.

שלב רביעי, עלינו לוודא שהאתר נגיש ונוח לגולש, מקושר לרשתות חברתיות ומעניק לו חוויית משתמש.

בעבר היה נהוג להפיץ את האתר גם באינדקסים שונים, כיום זה פחות רלוונטי, בין היתר בגלל שכוחם של אותם אתרים ירד. אך כן חשוב להפיץ את האתר ברשתות חברתיות שונות, וליצור לו ויראליות ברשת.

2 תגובות בנושא “איך עושים קידום אורגני בגוגל”

 1. שלום,
  אם אתם רוצים לברר על אפשרות בה תוכלו לפרסם יותר ביעילות
  את השירות או המוצר שלכם לקהל הרחב, אני ממליצה לכם להתייעץ על
  כך עם צוות מקצועי מטעם חברת webeez שיודעים איך לעשות פרסום דיגיטלי
  איכותי ועם תוצאות איכותיות. כנסו לקישור.

 2. היי בוקר אור,
  לכל מי שמעוניין בקידום באינטרנט, הכתובת הנכונה עבורכם
  היא כמובן אתר מדיה גרופ – מרכז הלידים המקצועי והותיק
  לו יש צוות מיומן בעל ניסיון עשיר שישמח לעמוד לשרותכם
  מא' ועד ת' באופן יסודי ואדיב. לקבלת מידע מלא ובירורים
  נוספים היכנסו לקישור.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *